„Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!” – to tradycyjne zawołanie zawiera głęboką prawdę naszej wiary. Jezus żyje i jest realnie obecny pośród nas. Stańmy w radości przed żyjącym Bogiem z nadzieją na nasze zmartwychwstanie. Cieszmy się! Alleluja! Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory świąteczne o godz. 16.00.

Zewnętrznymi oznakami czasu wielkanocnego są: Krzyż z czerwona stułą, Paschał i figura Zmartwychwstałego Pana. Symbole pozostaną przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W II dzień świąt Wielkanocy wypadają nieszpory, nie ma też Mszy św. o godz. 19.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na wydział Teologiczny UŚ i KUL.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. i Nowennę we wtorek o godz. 18.00.
We wtorek o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą mogły – wraz z rodzicami – odebrać w salkach swoje stroje komunijne.

W czwartek od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W piątek po porannej Mszy św. zapraszamy na Wielkanocne spotkanie Herbatka u Tadka. O godz. 16.15 spowiedź, a o 16.30 Msza szkolna.

W sobotę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. mają swoją pierwszą spowiedź. O godz. 8.30 klasy drugie , a o 9.30 klasy trzecie. W tym dniu w parafii św. Piusa X odbędzie się Konwent Wielkanocny – jest to zjazd księży z dekanatu Ruda Śl. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Parafian, kapłanów, którzy pracowali w naszych parafiach i zmarłych kapłanów. Serdecznie zapraszamy.

Na przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. – o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego i po niej od razu odprawimy Nieszpory. Kolekta w tym dniu na cele Caritas archidiecezji.