Jezus wstępując do nieba nie zostawia nas samych. Odejście Pana Jezusa jest dla nas wezwaniem do głoszenia Ewangelii innym ludziom. Nadzieja, wiara i miłość, którą mamy w sercach, niech promieniują na nasze otoczenie.
Dzisiaj kolekta na budujący się kościół p.w. M.B. Fatimskiej w Katowicach – Piotrowicach, któremu to dziełu nasza parafia patronuje. Witamy budowniczego – ks. Proboszcza Grzegorza Węglorza, który wygłosi homilię i zbierze ofiarę.

Dzisiaj duchowo łączymy się ze światem męskim gromadzącym się u Pani Piekarskiej. Powitanie naszych Parafian pielgrzymujących pieszo przewidujemy przed Mszą wieczorną. Dzisiaj również – jeśli pogoda pozwoli – o godz. 16.00 Nabożeństwo Majowe przy grocie Maryjnej w ogrodzie. Zapraszamy.

We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W I czwartek o godz. 7.30 nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji duchowieństwa i służby kościelnej. O 8.00 Msza św. w tej intencji.

W I piątek o godz. 7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
– o godz. 8.00 msza św. do Serca Pana Jezusa
– o godz. 16.00 spowiedź dla dzieci klas 2, 3 i 4
– o godz. 16.30 msza św. szkolna

W I sobotę o godz. 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z modlitwą różańcową. Chorych Parafian odwiedzimy od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

Zainteresowanych narzeczonych zapraszamy na Nauki Przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie w czwartek 1.06 o godz. 19.00, drugie za tydzień 8.06. Dzień Skupienia w niedzielę 4.06 o godz. 17.30.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwa Nowenna przed Uroczystością. Przed kościołem druga – ostatnia zbiórka na pomoc Syryjskiej rodzinie z Aleppo, którą nasza parafia otoczyła opieką. Bóg zapłać za życzliwość. Również przy kościele będzie można honorowo oddać krew.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Święty Krzyż i do Kałkowa-Godowa w dniach 19-20.06. W cenie przejazd, nocleg, obiadokolacja i ubezpieczenie. Zachęcamy.

Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Rady Parafialnej.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok 2018. Prośmy w intencjach naszych najbliższych. Pamiętajmy o naszych zmarłych.