W imię Najświętszej Trójcy zostaliśmy ochrzczeni i w to imię czynimy znak krzyża. Najświętsza Trójca – choć jest trudną do ogarnięcia rozumem tajemnicą – jest obecna w naszym chrześcijańskim życiu. To Bóg Miłości i Jedności. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ. Za ofiarę składamy Bóg zapłać.

Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 16.00. Zapraszamy. W miesiącu czerwcu po wieczornej Mszy św. odprawiamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa z wyjątkiem oktawy Bożego Ciała, kiedy to nabożeństwo odprawimy o godz. 17.30. Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

We wtorek o godz. 17.00 próba sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki w wieku przedszkolnym i z klas I i II. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii. O godz. 17.40 śpiewem ku czci M.B. rozpoczniemy nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy rozważania, modlitwa różańcowa i procesja z Figurą M.B. i relikwiami św. Hiacynty i Franciszka oraz modlitwa do NSPJ.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu składamy wszyscy publiczne świadectwo naszej wiary wobec Najśw. Sakramentu, biorąc udział w procesji. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00. Przejdzie ulicami: Morcinka, Bujoczka, Szczęść Boże. Po zakończeniu procesji na placu osiedlowym przy Szczęść Boże 62c zostanie odprawiona Msza Św. – nie będzie Mszy w kościele. Prosimy o przyozdobienie okien i wywieszenie flag w barwach kościelnych. Dzieci z klas II i III oraz Wczesnokomunijne przychodzą w ubrankach komunijnych. Parafian prosimy o przyniesienie kwiatów do wyznaczonych ołtarzy. Uczestnictwo w procesji nie zastępuje obowiązkowej obecności na Mszy św. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 11.00(po procesji na osiedlu),12.15 i o godz. 19.00. Nie ma Nieszporów.

W piątek o godz. 16.15 spowiedź dla dzieci, a o godz. 16.30 msza św. szkolna

W sobotę od 17.30 okazja do spowiedzi św.

Za tydzień w niedzielę kolekta specjalne na fundusz remontowy naszej parafii czyli na malowanie kościoła,

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Święty Krzyż i do Kałkowa-Godowa w dniach 19- 20.06. Zapisanych prosimy o wpłacanie należności.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok 2018. Prośmy w intencjach naszych najbliższych. Pamiętajmy o naszych zmarłych.

Lista Kandydatów do Rady Parafialnej jest do wglądu w zakrystii.