Gdy jest nam ciężko, nie wstydźmy się prosić Boga o pomoc. Wołanie do Jezusa jak św. Piotr: ”Panie, ratuj mnie!” będzie powierzeniem Bogu trudnych spraw naszej codzienności. Potrzeba tylko wiary. Dzisiejsza kolekta przeznaczona zostanie na potrzeby naszej parafii.

Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne na godz. 16.00.
W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o 18.40 rozśpiewaniem ku czci Matki Bożej. Po Mszy Różaniec i procesja z figurą M.B. i relikwiami św. Pastuszków wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.
Także dzisiaj przy naszym kościele można honorowo oddać krew. Zachęcamy.

Obchody liturgiczne rozpoczętego tygodnia:
– we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP – to święto nakazane, msze św. jak w niedziele. Na mszach święcimy zioła i kwiaty. Po Mszy wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
– w czwartek – uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji.

W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św.

W sobotę okazja do spowiedzi od 17.30.

W przyszłą niedzielę przypada pielgrzymka kobiet i dziewcząt do M.B. Piekarskiej. Zachęcamy wszystkie kobiety i dziewczęta do licznego udziału w naszej pielgrzymce. O godz. 5.30 krótkie nabożeństwo przed wyruszeniem pielgrzymki.
W tym dniu w naszej parafii będziemy gościć Ojca Oblata z Koszutki, który wygłosi homilię i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne. Zachęcamy do wspierania dzieła misyjnego.

Dziękujemy za składane przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do kontynuowania tego dzieła. Można je składać w kaplicy Matki Bożej.