W dzień Pięćdziesiątnicy Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą: ”Przyjdź Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu. Dziś możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 16.00. W tygodniu po mszy wieczornej nabożeństwa czerwcowe. Z racji pandemii zachęcamy do duchowej pielgrzymki do M.B. Piekarskiej o godz. 13.00 na antenie TVP 3 Katowice.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. O 18.00 Msza św. w intencji dzieci w dniu ich święta.

We wtorek Nowenna do MB Nieustającej Pomocy na nabożeństwie czerwcowym.

W środę wspominamy św. Karola Lwangę i Tow. Męczeństwa.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W I czwartek o godz.7.30 Nabożeństwo za duchowieństwo i o nowe powołania.
O godz. 8.00 Msza św. w tej intencji. O godz. 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi.

W I piątek o godz.7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 Msza św. do Serca P. Jezusa.

W I sobotę miesiąca o godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłoszenia.
Adoracja i okazja do spowiedzi od 17.30.

Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok 2021. Wspomnijmy jubileusze. Prośmy w intencjach naszych najbliższych. Pamiętajmy o naszych zmarłych.

Od poniedziałku obchodzimy Okres Zwykły roku liturgicznego.