Rozpoczynający się Adwent uświadamia nam, że pierwsze przyjście Chrystusa i Jego obecność wśród nas oraz oczekiwanie na drugie Jego przyjście jest najgłębszym sensem dziejów ludzkości. Bądźmy Ludźmi Adwentu idącymi w przyszłość z nadzieją. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za ofiary – Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trzeźwości. Jest wystawiona Księga Trzeźwościowa. Po Mszach św. nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.
Nieszpory w czasie kolędowym wypadają. Plan Kolędy w gablotkach i na stronie internetowej.

Po Mszach św. można w kancelarii zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne. Przypominamy, że ofiary ze świec CARITAS przeznacza na ubogie dzieci.

Przypominamy, że przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018. Są jeszcze wolne intencje na obecny miesiąc grudzień.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary. Górników w mundurach i ich rodziny jak również emerytów górniczych i rencistów zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.8.00. Zapraszamy poczty sztandarowe i górników do asysty przy prezbiterium. Związek Górnośląski organizuje przemarsze z orkiestrą naprzemiennie do trzech parafii. W tym roku przemarsz do parafii św. Józefa rozpocznie się o godz. 7.15 od Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Balestremów.

W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Adwentową Modlitwę Wspólnotową.

We wtorek Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na Mszę św. i nowennę o godz. 18.00.

Przypominamy, że od poniedziałku do czwartku – Msze św. roratnie o godz.18.00, w piątek o godz. 16.30, a w sobotę o 8.00. Zapraszamy wszystkich – szczególnie dzieci

W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz.16.30 swoje święto patronalne będą obchodzić Dzieci Maryi

W piątek
o godz. 16.15 spowiedź dla dzieci
o godz. 16.30 Msza św. Roratnia.
o godz. 18.00 Msza św. Roratnia dla młodzieży

W sobotę o godz. 9.00 Msza św. na ul. Szczęść Boże. O godz. 19.00 Nauka Chrzcielna.

Piękną tradycją staje się akcja „Anielska Paczka”. Za tydzień w kancelarii będzie można wylosować aniołka z imieniem dziecka, jego wiekiem i orientacyjnym wzrostem, by pomóc dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej. Zdarza się, iż jest to jedyny prezent, a na pewno najpiękniejszy, jakie te dzieci otrzymują na święta. Paczki dla dzieci można składać na probostwie do niedzieli 17 grudnia.

W kancelarii są do nabycia bilety na Koncert „Betlejem w Spodku” w Katowicach, który odbędzie się 29.12.2017 roku o godz. 19.00, w cenie 40 i 80 zł.