Dzisiejsza niedziela nazwana jest Niedzielą Radości – Laetare. Kościół cieszy się z obfitości dóbr i łask płynących z Chrztu i Eucharystii. W tradycji Kościoła jest to „niedziela róż” – Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie najbardziej zasłużonej dla kościoła. Stąd dziś w liturgii różowy kolor szat. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za ofiary – serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

W poniedziałek w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów LO i Gimnazjum. W tym dniu na godz. 10.00 zapraszamy do kościoła wszystkich chętnych Parafian na przeżycie Pasji w wykonaniu aktorów „TEATRU A”. Wstęp wolny.

We wtorek tradycyjnie nabożeństwo ku czci M.B. Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w modlitwie.

W czwartek o godz. 17.30 prywatna adoracja i okazja do spowiedzi.

W piątek po porannej Mszy św. „Herbatka u Tadka”. Od godz.16.15 spowiedź dla dzieci, a o godz. 16.30 msza św. szkolna.
O godz. 17.15 DROGA KRZYŻOWA. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych do modlitwy na Drodze Krzyżowej .

W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Wieczorną Mszą św. rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Poprowadzi je Ojciec Redemptorysta.

W przyszłą niedzielę kolekta na archidiecezję. Ze swej strony dziękujemy za zeszłotygodniową ofiarę na malowanie naszego kościoła, którą zebraliśmy w wyjątkowo wysokiej kwocie. Bóg zapłać.

W kancelarii po mszach można nabyć Wielkanocne Paschaliki – świece Caritas.

Klub Inteligencji Katolickiej w Rudzie Śląskiej zaprasza na wykład „Całun Turyński – ikona kerygmatu”, który wygłosi kustosz  wystawy poświęconej Całunowi Turyńskiemu w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Pan Krzysztof Sadło, we wtorek, 13 marca br., o godz. 19.00, w domu parafialnym przy kościele św. Michała Archanioła w Orzegowie.

Zachęcamy do wyjazdu na pielgrzymkę do M.B. Ostrobramskiej w Wilnie. Szczegóły w gablocie parafialnej.