Zdarza się, że czasem łatwiej poddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza naszą wolność. Jezus leczy nasze zalęknione serca. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. Za ofiary – Bóg zapłać.

Dzisiaj dziękują i proszą o błogosławieństwo działkowcy z ogródków działkowych imienia ks. Dzierżonia.
Nieszpory dzisiaj godz. 16.00 na które serdecznie zapraszamy. Z racji rozpoczęcia Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego, modlić się będziemy w tej intencji.

We wtorek w salkach będą zapisy i pierwsze spotkanie dzieci, które chcą przygotowywać się do Wczesnej Komunii św. 5 letnie o godz. 16.30 i 6 letnie o 17.00. Zachęcamy rodziców, by podjęli trud przygotowania swego dziecka do tego święta całej rodziny, które radośnie umacnia wiarę .
Wieczorem nowenna do Matki Bożej z odczytaniem próśb i podziękowań.
Po Mszy wieczornej zapraszamy na pierwsze spotkanie Kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum i VIII klas szkoły podstawowej.

W środę obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki Archidiecezji.

W czwartek wspominamy św. Jana Chryzostoma. W tym dniu przypada Dzień Fatimski. Rozpoczniemy o 17.40 rozśpiewaniem ku czci Matki Bożej. Po Mszy Różaniec i procesja z figurą M.B. i relikwiami św. Pastuszków wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy. O 19.30 na probostwie spotkanie Katechetów. Zapraszamy.

W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Mszach poświęcimy krzyże przyniesione przez wiernych. Zachęcamy do przyozdobienia krzyży przydrożnych.
O godz. 16.15 spowiedź dla dzieci, a o godz. 16.30 Msza św. szkolna.
Po mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
O godz. 19.00 na probostwie spotkanie Członków Rady Parafialnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

W sobotę wspominamy NMP Bolesną. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30

W przyszłą niedzielę w katowickiej Katedrze spotykają się Dzieci Maryi.