Obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Dziękujmy Bogu za naszą świątynie, w której możemy się modlić, przyjmować sakramenty św. i składać Bogu Najświętszą Ofiarę. W modlitwie pamiętamy o wszystkich dobrodziejach, fundatorach i budowniczych naszej świątyni. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Różaniec dzisiaj o godz. 16.00 – odmówimy go za zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła.

W poniedziałek o godz. 18.30 na spotkaniu dzieci z klasy III i rodziców pierwsza przymiarka strojów komunijnych. Będzie również okazja by odsprzedać strój z poprzedniego roku.

We wtorek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Katedry w Katowicach. Na nabożeństwie różańcowym wszystkie dzieci zapraszamy do zabawy „Święty zwycięża” –„ Holy wins”: należy przebrać się za świętego lub anioła. Najlepiej przebrani zostaną nagrodzeni po Mszy św.

W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 Nieszpory żałobne z kazaniem i procesja na cmentarz z trzech rudzkich parafii.
Od południa i przez cały Dzień Zaduszny, zyskujemy odpust zupełny, który ofiarujemy za bliskich nam zmarłych.
Warunki odpustu:
– nawiedzenie kościoła, modlitwa Pańska i Wierzę,
– spowiedź i komunia św. oraz modlitwa w int. Ojca św.,
– wolność od przywiązania do grzechu.
Największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym jest ofiara Mszy św., dlatego zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, przypominając też, że przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.
Z racji I czwartku, o godz. 6.30 Msza w int. Ojca św. i duchowieństwa oraz o nowe powołania.

W piątek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina tych, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy.
W tym dniu o godz. 15.00 msza św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych.
Z racji I piątku o godz. 8.00 msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa w int. Parafian. Nie ma Mszy św. szkolnej.

W listopadzie o godz. 7.30 odmawiamy różaniec za wszystkich bliskich nam zmarłych. Zalecki składamy w zakrystii lub w kancelarii.

W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. za ++ członków Żywego Różańca.
Chorych parafian odwiedzać będziemy od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie.
Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
W tym dniu ks. Proboszcz na Mszy św. o godz. 18.00 z racji swoich urodzin pragnie podziękować Panu Bogu za dar życia i powołania kapłańskiego.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.