Jezus Chrystus zna nasze słabości i pojawiające się czasem wątpliwości, ale On nas nie odrzuca. Możemy Mu wszystko powierzyć i w pełni zaufać. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Gościmy dziś w naszej parafii ks. proboszcza Grzegorza Węglorza, budowniczego kościoła p.w. M.B. Fatimskiej w Katowicach Piotrowicach, któremu to dziełu nasza parafia patronuje. Za ofiary – Bóg zapłać .

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, gdzie szczególnie będziemy się modlić w intencji dzieł misyjnych Kościoła i za wszystkich misjonarzy.
O godz. 17.30 rozpocznie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych.

W tygodniu nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15 – serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek wspominamy św. Jana Pawła II.

We wtorek na nabożeństwie różańcowym powierzymy się MB Nieustającej Pomocy.

W piątek
– o 16.15 spowiedź dla dzieci,
– o 16.30 Msza szkolna,
– o 21.00 Nocna Adoracja Wynagradzająca.

W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

Zalecki za bliskich nam zmarłych można już składać w zakrystii lub w kancelarii. Na ławkach będą wyłożone karteczki, które prosimy zabrać i wypisać na nich swoich zmarłych.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła – tradycyjny Kiermasz. Msza w intencji Parafian o godz. 8.00 – zapraszamy.

Za tydzień w czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty, by za zmarłych zyskać Odpust Zupełny.

“Klub Inteligencji Katolickiej w Rudzie Śląskiej zaprasza na wykład Pana Rafała Wawrzynka pt.: „Ksiądz Franciszek Buschmann – rolnik w sutannie”. Wykład odbędzie się we wtorek 23 bm., o godz. 19.00, w domu parafialnym przy kościele św. Michała Archanioła w Orzegowie, przy ul. Królowej Jadwigi 8.”

Organizatorzy Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej “Gloria Dei” zapraszają w niedzielę 28 października o godz. 17:00 na koncert laureatów festiwalu w Kościele p.w. św. Pawła w Rudzie Śląskiej Nowy Bytom.