Rozpoczyna się Adwent. Przestroga, którą słyszymy w Ewangelii przypomina nam, abyśmy nie koncentrowali się wyłącznie na zakupach i porządkach. Ważne, byśmy się dobrze przygotowali na spotkanie z Chrystusem. I na te najbliższe, i na te ostateczne.
Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za ofiary – Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trzeźwości. Jest wystawiona Księga Trzeźwościowa. Po Mszach św. nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.
Nieszpory w czasie kolędowym wypadają. Plan Kolędy w gablotkach oraz na stronie internetowej: https://mbrruda.pl/odwiedziny-duszpasterskie-koleda-2018-2019

Po Mszach św. można w kancelarii zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne. Przypominamy, że ofiary ze świec CARITAS przeznacza na ubogie dzieci.

Przypominamy, że przyjmujemy intencje mszalne na rok 2018. Są jeszcze wolne intencje na obecny miesiąc grudzień.

W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Adwentową Modlitwę Wspólnotową.

We wtorek przypada wspomnienie św. Barbary. Górników w mundurach i ich rodziny jak również emerytów górniczych i rencistów zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.8.00. Zapraszamy poczty sztandarowe i górników do asysty przy prezbiterium.
Czcicieli M. B. Nieustającej Pomocy zapraszamy na Mszę św. i nowennę o godz. 18.00.

Przypominamy, że od poniedziałku do czwartku – Msze św. roratnie o godz.18.00, a w piątek o godz. 16.30 i w sobotę o 8.00. Zapraszamy wszystkich – szczególnie dzieci.

W I czwartek o godz.7.30 Nabożeństwo za duchowieństwo i o nowe powołania. O godz. 8.00 Msza św. w tej intencji. O godz. 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi.
W I piątek o godz.7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 8.00 Msza św. do Serca Pana Jezusa. O godz. 16.00 spowiedź dla klas 3, 4 i 5 SP, o godz. 16.30 Msza św. szkolna – roraty, o godz. 18.00 Msza św. Młodzieżowa – roraty.

W sobotę o godz. 9.00 Msza św. na ul. Szczęść Boże. O godz. 19.00 Nauka Chrzcielna.
W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz.10.00 swoje święto patronalne będą obchodzić Dzieci Maryi.
W sobotę przy naszym kościele w godz. od 13.00 do 19.00 odbędzie się Bożonarodzeniowy Jarmark. W programie stragany z rękodziełem, występy artystyczne, kulinaria, warsztaty dla dzieci i inne. Szczegóły na plakatach.

W niedzielę przy naszej parafii będzie można honorowo oddać krew. Zachęcamy.

Piękną tradycją staje się akcja „Anielska Paczka”. Za tydzień w kancelarii będzie można wylosować aniołka z imieniem dziecka, jego wiekiem i orientacyjnym wzrostem, by pomóc dzieciom z Świetlicy Środowiskowej. Zdarza się, iż jest to jedyny prezent, a na pewno najpiękniejszy, jakie te dzieci otrzymują na święta. Paczki dla dzieci można składać na probostwie do niedzieli 16 grudnia.

“W sobotę, 8 grudnia odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza św. o godz. 15.00. Okazja do Spowiedzi od 14.30.”