„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. Wyprostować ścieżki to zwrócić się do Boga, ukierunkować swoje dążenia na Niego. Tak, aby naszemu myśleniu o końcu świata nie towarzyszył lęk, ale radość spotkania z Chrystusem. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po Mszach przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Piękną tradycją staje się akcja „Anielska Paczka”. Dzisiaj w kancelarii można wylosować aniołka z imieniem dziecka, jego wiekiem i orientacyjnym wzrostem, by pomóc dzieciom z Świetlicy Środowiskowej. Zdarza się, iż jest to jedyny prezent, a na pewno najpiękniejszy, jakie te dzieci otrzymują na święta. Paczki dla dzieci można składać na probostwie do następnej niedzieli – 16 grudnia.

Dzisiaj przy naszym kościele można honorowo oddać krew. Zachęcamy.

Zapraszamy na Roraty w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00, w piątek o 16.30 i w sobotę o 8.00.

We wtorek – na Mszę św. o godz. 18.00 i na nowennę zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

W piątek o godz. 16.15 spowiedź dla dzieci, o godz. 16.30 Msza św. roratnia, a o godz. 18.00 – Roraty młodzieżowe.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu do Uroczystości Bożego Narodzenia nie może zabraknąć naszego pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty.
Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. W czwartek i sobotę od 17.30 do 18.00 .
W niedzielę w czasie Mszy św. nie spowiadamy! Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na Wigilię.

Po Mszach św. można w kancelarii zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne.

W kancelarii do nabycia bilety na koncert kolędowy „Betlejem w Spodku” w dniu 03.01.2019 r w cenie 50 i 80 zł. Zachęcamy.