Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą poprosić Go o pomoc w każdej sytuacji. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona na malowanie kościoła. Za ofiary – Bóg zapłać.

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.
Dzisiaj jeszcze u nas nie ma Nieszporów, ale zapraszamy na Kolędowanie do Parafii Ducha Świętego na Czarnym Lesie na godz. 16.00.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w sobotę wspomnienie świętych: Tymoteusza i Tytusa.

We wtorek na Mszę św. wieczorną i nowennę zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

W czwartek o godz.17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W piątek o godz. 21.00 zapraszamy na nabożeństwo Nocnej Adoracji Wynagradzającej.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu uczniów naszej Szkoły Podstawowej. Po jasełkach Nieszpory. Serdecznie zapraszamy.

Zakończyliśmy tegoroczny obchód kolędowy. Dziś Kolęda Dodatkowa. Wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich mieszkań i wspólnie z nami się modlili składamy serdeczne Bóg zapłać. W intencji Tych wszystkich Parafian zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę 3 lutego o godz. 12.15. Bóg zapłać za złożone ofiary. Zostaną przeznaczone na malowanie naszego kościoła.

Parafia św. Józefa w Rudzie Śl. wraz ze Wspólnotą Ewangelizacji RAFAEL zaprasza do przeżycia Seminarium Odnowy Wiary Spotkanie organizacyjnego 31 stycznia o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Józefa. Dokładniejsze zaś informacje podane są na plakacie w gablotce.

W nocy z 26 na 27 stycznia w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzi naszej archidiecezji będą przeżywać światowe Dni Młodzieży z Ojcem św. Franciszkiem w ramach „Panamy na Śląsku”. Zachęcamy do łączności duchowej.

W gablotce jest wywieszony plan Adoracji przy Żłóbku w Panewnikach. Zapraszamy.