Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Dziękujemy Bogu za nasze zanurzenie przez chrzest w miłości Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Kolekta na potrzeby archidiecezji – apostolstwo słowa. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym okresie wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni. Jednak tradycyjnie aż do święta M.B. Gromnicznej śpiewamy kolędy.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– czwartek – wspomnienie św. Antoniego,
– sobota – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Od czwartku Msze św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

We wtorek po Mszy o godz.8.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz.18.00 dla Narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego.

W piątek po porannej Mszy Herbatka u Tadka. Zapraszamy.

W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

Za tydzień w niedzielę od godz. 14.00 Kolęda Dodatkowa dla chętnych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii i w zakrystii. W tym dniu kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła.

Najbliższe Nauki Przedmałżeńskie dla Narzeczonych odbędą się w naszej parafii 28 lutego i 7 marca o godz. 19.00, a Dzień Skupienia dla Narzeczonych – w niedzielę 3 marca o godz.17.30.

4 stycznia 2019 r., w 86. roku życia, 70. powołania zakonnego i 60. kapłaństwa odszedł do domu Ojca były proboszcz naszej parafii Ojciec Wincenty Pudełko SJ. Niestety informacja dotarła do nas już po pogrzebie, dlatego Mszę św. w naszej parafii w intencji ś.p. O. Pudełko odprawimy w niedzielę 20 stycznia o godz. 8.00.

Parafia św. Józefa w Rudzie Śl. wraz ze Wspólnotą Ewangelizacji RAFAEL zaprasza do przeżycia Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczęcie Seminarium oraz wszelkie szczegóły zostaną podane podczas spotkania organizacyjnego 31 stycznia o g. 19.00 w Domu Parafialnym (przy kościele św. Józefa). Dokładniejsze zaś informacje podane są na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii św. Józefa i Wspólnoty Ewangelizacji RAFAEL.