Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek”. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trzeźwości. Módlmy się o odwagę do podjęcia takiego wyrzeczenia, nawet tylko na krótko. Jest wyłożona Księga Trzeźwości – zachęcamy do deklaracji. Kolekta dzisiejsza to tzw. „Jałmużna Postna”- przeznaczona na biednych. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale i I kazanie pasyjne oraz nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W piątek po porannej Mszy św. „Herbatka u Tadka”.
O 16.15 spowiedź dla dzieci a o 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 17.15 DROGA KRZYŻOWA.
W zakrystii można składać zalecki za zmarłych do modlitwy na Drodze Krzyżowej.

Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Przypominamy że wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła.
W tym dniu Wolontariat Misyjny „Salwator” planuje zorganizować przy parafii Kiermasz Misyjny. Przed kościołem po mszach zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu – 07.04.2019.