Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa. To jest właściwy moment, żeby podjąć decyzję o nawróceniu, żeby usłyszeć Jezusa, który nie potępia, żeby zobaczyć Jezusa, który przez swoje cierpienie mówi o swojej miłości i przebaczeniu. Dzisiaj również rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Marcin Falkowski – doktorant KUL, którego serdecznie witamy. Kolekta specjalna na malowanie naszego kościoła. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
O godz. 20.00 nauka stanowa dla młodzieży studiującej i pracującej.

W poniedziałek , wtorek i środę na mszach o godz. 8.00 i 18.00 nauki ogólne. W poniedziałek o 19.00 nauka stanowa dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn. W środę na mszach uroczyste błogosławieństwo kończące rekolekcje. Kolekta tego dnia na wspieranie dzieł rekolekcyjnych i misyjnych. Za ofiarność – Bóg zapłać.
Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę w godz.: 7.30- 8.00, 17.30-18.00. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Miłosierdzia w Rekolekcje i nie odkładania na ostatni moment.

W poniedziałek, wtorek i środę w kościele odbędą się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych.

We wtorek Czcicieli M. Bożej zapraszamy na Mszę św. i nowennę na godz. 8.00. rano.

W czwartek od godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
O 18.00 dla Narzeczonych Poradnia Życia Rodzinnego.

W piątek o godz. 16.15 spowiedź dla dzieci, a o 16.30 Msza szkolna.
O godz. 17.15 DROGA KRZYŻOWA. Można jeszcze składać zalecki za zmarłych.

W sobotę od godz. 9.00 już przedświątecznie odwiedzimy chorych – prosimy zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii.
O godz. 11.00 swoją pierwszą Spowiedź św. mają dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Zapraszamy.
O godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
O 19.00 Nauka Chrzcielna.

Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. Palmy poświęcimy na każdej Mszy świętej. Prosimy, aby z każdej rodziny przyniesiona była palma do poświęcenia. Dzieci przychodzą z palmami na Mszę św. o godz. 11.00. Ubiegłoroczne palmy można przynieść do zakrystii.
W tym dniu młodzież gromadzi się w katedrze katowickiej o godz. 14.00 w ramach Światowego Dnia Młodzieży.

W kancelarii po mszach można nabyć Wielkanocne Paschaliki – świece Caritas