W dzień Pięćdziesiątnicy Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i na nas, zebranych wokół ołtarza, Bóg ześle swego Ducha, który nas umocni i rozpali w nas miłość. Wołajmy z wiarą:”Przyjdź Duchu Święty!” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu. Dziś możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.00. W tygodniu po mszy wieczornej.

W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła.

We wtorek – wspomnienie św. Barnaby Ap. – o godz. 18.00 nasza młodzież przyjmie z rąk ks. Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy na nabożeństwie czerwcowym po Mszy św. porannej – z racji bierzmowania.

W środę wspominamy bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka prez. i Tow. Męczeństwa.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

W piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala -o godz. 16.15 – spowiedź dla dzieci, a o godz. 16.30 msza św. szkolna.

W sobotę o godz. 9.30 Msza św. na ul. Szczęść Boże. Okazja do spowiedzi od 17.30.

Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok 2020. Wspomnijmy jubileusze. Prośmy w intencjach naszych najbliższych. Pamiętajmy o naszych zmarłych.

Od poniedziałku obchodzimy Okres Zwykły roku liturgicznego.