Dzisiejsza liturgia wzywa nas do głoszenia Dobrej Nowiny i wychwalania Boga za Jego dzieła. Wszelkie niepokoje i trudności możemy oddać Panu podczas tej liturgii i radować się Jego bliską obecnością. Gościmy dziś w naszej parafii Ojca Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię i będzie po Mszy św. rozprowadzał kalendarze misyjne. Dla nas to okazja, by włączyć się w dzieło misji. Kolekta na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory.

W tym tygodniu przypada:
– w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli,
– w czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy,
– w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
– w sobotę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

We wtorek Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

W sobotę – Dzień Fatimski. Rozpoczniemy o 17.40 rozśpiewaniem ku czci Matki Bożej. Po Mszy Różaniec i procesja z figurą M.B. i relikwiami św. Pastuszków wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi. O godz. 19.00 Nauki Chrzcielne.

W sobotę 20 lipca razem z parafią św. Józefa organizujemy ślubowaną pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Dla osób starszych będzie autokar o godz. 8.45 z parafii św. Józefa. Msza św. w Bazylice Piekarskiej o godz. 10.00. Zapisy na autokar w parafii św. Józefa. Powrót nastąpi po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Koszt wyjazdu 20 zł.