Wstawiennictwo ludzi, którzy znają miłość Boga, jest w stanie obudzić Boże miłosierdzie. Prośmy Pana, by nasza modlitwa była autentyczną rozmową z Bogiem,a nie tylko formułą wyuczoną w przeszłości, która w znikomym stopniu odnosi się do naszego tu i teraz. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za ofiary – serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 16.00 Nieszpory. W ramach archidiecezjalnych uroczystości ku czci św. Krzysztofa po nieszporach obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu obchodzimy:
– poniedziałek – wspomnienie św. Marty
– środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
– czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego

Czcicieli M.B. Nieustającej Pomocy zapraszamy na msze św. i nowennę we wtorek o godz. 18.00

W czwartek rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji i trzeźwości. Jest wystawiona Księga Trzeźwościowa. Zachęcamy do deklaracji.

W piątek przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią warunki odpustu.

W I czwartek o godz. 8.00 Msza św. w intencji Ojca św. i duchowieństwa oraz o nowe powołania; po Mszy nabożeństwo o godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W I piątek o godz. 8.00 Msza św. do NSPJ w int. Parafian; po Mszy nabożeństwo.

W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca do Niepokalanego Serca NMP; po Mszy nabożeństwo. Od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii lub w kancelarii.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia.

Zbliża się początek roku szkolnego. Choć sytuacja finansowa dzięki wsparciu 500+ się poprawiła, to podobnie jak w poprzednich latach organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych. W kaplicy M.B od poniedziałku będzie można składać te przybory do wystawionych koszy.