Naszym dążeniem jest życie wieczne z Bogiem w niebie. Przyjście na Mszę św. jest wyrazem naszej wiary i pragnienia szczęścia pochodzącego od Boga. Nie to, co wygodne, często krzykliwe, proponowane przez świat, jest źródłem prawdziwej radości, ale Chrystus – Droga, Prawda i Życie. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Dzisiaj Odpust Parafialny przeżywa wywodząca się z naszej parafii parafia św. Piusa X. Zachęcamy do uczestnictwa w Nieszporach odpustowych o godz.15.45. W naszej parafii nieszporów nie będzie.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspominamy św. Monikę, w środę – św. Augustyna, a w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

We wtorek wieczorem zapraszamy wszystkich oddających cześć MB Nieustającej.

W czwartek o godz. 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi.

W sobotę okazja do spowiedzi od godz.17.30.

Za tydzień w niedzielę w Katedrze katowickiej o godz. 14.00 Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

Kończą się wakacje. W poniedziałek 2.09 o godz. 8.00 Msza św. w int. dzieci i młodzieży gimnazjalnej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na tej mszy św. poświęcimy dzieciom klas I tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież w piątek o godz. 17.00.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych jeszcze na ten rok.

Dekretem ks. Arcybiskupa po czteroletniej posłudze naszą parafię opuszcza ks. wikary Marcin Maszczyk. Ks. Marcinowi bardzo dziękujemy za ofiarną służbę i żarliwą pracę duszpasterską. Posługę w naszej parafii rozpocznie ks. wikary Łukasz Szromek. Oficjalne pożegnanie ks. Marcina i powitanie ks. Łukasza przeżyjemy na Mszy św. we wtorek 3 września o godz. 18.00. Wszystkich Parafian już dziś serdecznie zapraszamy.

Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne „Rapsodia Śląska”, 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję a na scenie pojawią się tacy artyści jak Monika Brodka, Marcin Wyrostek, Miuosh (Miłosz), Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu! Sekretariat Arcybiskupa Metropolity Katowickiego