Eucharystia znaczy dziękczynienie. Niech udział w tej Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za Jego dary. Przeżywając Dzień Papieski, dziękujmy za dar świętego Jana Pawła II, za świadectwo jego wiary i orędownictwo w niebie. Dzisiejsza kolekta na misje. Za ofiary – Bóg zapłać. Po mszach św. zbierane są przed kościołem ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory i Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem. Po Mszach św. młodzież oazowa zaprasza na papieskie kremówki. W ten sposób wspieramy ich udział w rekolekcjach oazowych.

W tygodniu nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15 – serdecznie zapraszamy.
We wtorek odmawiamy Różaniec oddając się MB Nieustającej Pomocy.

W piątek po porannej Mszy św. spotkanie „Herbatka u Tadka”.
O 16.15 spowiedź dla dzieci i o 16.30 Msza szkolna.

W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
– środa – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej
– czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
– piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty

Za tydzień kolekta specjalna na spłatę renowacji organów w naszym kościele.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Parafialnego. Szczególne podziękowania: Prezydent Miasta Pani Grażynie Dziedzic za Patronat Honorowy i sponsorowanie sceny i nagłośnienia, Panu Grzegorzowi Gros za zorganizowanie nagłośnienia i oświetlenia, Występującym: Zespołowi Tanecznemu, Scholi „Duchu Ogniu”, orkiestrze dętej, Pani Katarzynie Sroka, młodzieży za Szkoły Podstaw. Nr 3 z Panią Bożeną Brabańską, Młodzieży Oazowej i Dzieciom Maryi, Magdzie Anioł z zespołem. W sposób szczególny Panu Krzysztofowi Piechaczkowi za organizację i koordynację całości. Sponsorom: Firmie Kuś, Firmie Jakubiec, wszystkim ofiarodawcom fantów i ofiarodawcom ciasta. Wszystkim wolontariuszom pomagającym i posługującym przy zabawach – zajęciach z dziećmi, przy Grillu, przy kawie i cieście, przy sprzedaży i wystawie, zabawie z losami. Wszystkim technicznym od transportu, namiotów i ław. Dziękujemy Związkowi Filatelistycznemu i Muzeum Miejskiemu. Dziękujemy Panu Wojciechowi Bociańskiemu za przygotowanie Kalendarza Parafialnego. Nie chcąc pominąć nikogo, Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Gościom za obecność i włączenie się do wspólnego przeżycia. W zakrystii są do nabycia nasze parafialne jubileuszowe kalendarze, a w kancelarii – medale jubileuszowe i pocztowe kartki okolicznościowe. Zachęcamy. Przepraszamy za wszystkie niedogodności i błędy organizacyjne, nie zawsze od nas zależne.