Rozpoczyna się Adwent. Jezus przyjdzie niebawem, choć nie wiemy kiedy. Niech udział we Mszy św. wypełni nas pragnieniem spotkania z Chrystusem. Ale czuwajmy, aby ta chwila nas nie zaskoczyła. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za ofiary – Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trzeźwości. Jest wystawiona Księga Trzeźwościowa. Po Mszach św. nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.
Nieszpory w czasie kolędowym wypadają. Plan Kolędy w gablotkach i na stronie internetowej.
Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę św. w intencji wszystkich górników oraz ich rodzin, transmitowaną przez TV Polonia, dzisiaj – w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 13 w parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach.

Po Mszach św. można w kancelarii zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne. Przypominamy, że ofiary ze świec CARITAS przeznacza na ubogie dzieci.

Przypominamy, że przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020. Są jeszcze wolne intencje na obecny miesiąc grudzień.

Przypominamy, że od poniedziałku do czwartku – Msze św. roratnie o godz.18.00, a w piątek o godz. 16.30 i w sobotę o 8.00. Zapraszamy wszystkich – szczególnie dzieci.

W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Adwentową Modlitwę Wspólnotową.

We wtorek Czcicieli M. B. Nieustającej Pomocy zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

W środę przypada wspomnienie św. Barbary. Górników w mundurach i ich rodziny jak również emerytów górniczych i rencistów zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.8.00. Zapraszamy poczty sztandarowe i górników do asysty przy prezbiterium. Związek Górnośląski organizuje przemarsze z orkiestrą naprzemiennie do trzech parafii. W tym roku przemarsz do naszej parafii rozpocznie się o godz. 7.30 od Restauracji „ADRIA”. Zapraszamy.
W tym dniu swoje urodziny obchodzi ks. wikary Łukasz Szromek. Mszę św. urodzinową będzie sprawował o godz. 18.00. Wszystkich Parafian zapraszamy.

W I czwartek o godz.7.30 Nabożeństwo za duchowieństwo i o nowe powołania.
O godz. 8.00 Msza św. w tej intencji. O godz. 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi.
W I piątek o godz.7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 8.00 Msza św. do Serca P. Jezusa. O godz. 16.00 spowiedź dla klas 3, 4 i 5 SP, o godz. 16.30 Msza św. szkolna – roraty, o godz. 18.00 Msza św. Młodzieżowa – roraty.

W I sobotę o godz. 7.30 nabożeństwo z modlitwą różańcową ku czci Niepokalanego Serca NMP i Msza św. O godz. 19.00 Nauka Chrzcielna.
W niedzielę z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz.11.00 swoje święto patronalne będą obchodzić Dzieci Maryi.
W sobotę i niedzielę przy naszym kościele odbędzie się Bożonarodzeniowy Jarmark. Szczegóły na plakatach.

Zostało jeszcze do wylosowania kilkoro dzieci z „Anielskiej Paczki”. Jeśli ktoś chciałby do wtorku zrobić paczkę to prosimy o pomoc i zapraszamy do kancelarii.
“W sobotę, 7 grudnia odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza św. o godz. 15.00. Okazja do Spowiedzi od 14.30.”

Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku” odbędzie się katowickiej hali w sobotę 28 grudnia br. o godzinie 18.00.