Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa. Kiedy patrzymy na dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu z niebie za Jego obecność. Kolekta na parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. To święto nakazane, Msze św. jak w niedziele, bez mszy o 12.15. Kolekta na misje. Z względu na kolędę wyjątkowo nie ma Nieszporów. W tym dniu przypada Dies Episcopi – w modlitwie pamiętamy o naszych Biskupach. A o 11.30 z parafii św. Piusa X wyruszy Orszak Trzech Króli. Chętnych zapraszamy.
W tym dniu kazania wygłosi ks. Emanuel Pietryga proboszcz parafii św. Jadwigi Śl. w Chorzowie. Po Mszach św. będzie rozprowadzał swoją książkę „Słowo, które pozwala się zobaczyć” zawierającą 48 jego kazań, homilii i konferencji oraz dwie relacje z podróży do Afryki. Książka kosztuje 20 zł. Dochód jest przeznaczony jest na nowe ogrzewanie tamtejszego kościoła.

W związku z kolędą Mszy św. wieczornej od wtorku do piątku nie będzie. Dodatkowe msze o godz. 7.00.

We wtorek po Mszy o godz. 8.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

W najbliższą sobotę o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. na ul. Szczęść Boże.
O godz. 19.00 Nauka Chrzcielna.

W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego – kolekta na potrzeby archidiecezji .

Zachęcamy wiernych szczególnie małżonków do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych Brennej, Panewnikach lub w Kokoszycach.

Przypominamy że dodatkowa kolęda jest 19 stycznia od godz. 14.00. Można się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Zostało kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 27.06 – 04.07. 2020 r. Szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza. Równocześnie informujemy, iż osoby, które już się zapisały, proszone są o uzupełnienie danych i wpłatę zaliczki 200 zł.