Chrystus stawia przykazanie miłości bliźniego – nawet nieprzyjaciół – na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nieprzyjaciół. Nie jest to łatwe, ale Bóg jest naszym najlepszym i miłującym Ojcem i przez Eucharystię nas do tego uzdalnia. Dzisiejsza kolekta specjalna na fundusz remontowy naszej parafii – remont całego dachu naszego kościoła, który w najbliższym czasie musimy przeprowadzić. Za ofiary – Bóg zapłać.

Dzisiaj o 16.00 Nieszpory. Zapraszamy.
Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W poniedziałek o 18.45 dzieci przygotowujące się do I Komunii i ich rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne.

We wtorek Czcicieli M. Bożej zapraszamy na Mszę św. i nowennę o godz. 18.00.

W środę poprzez POPIELEC rozpoczynamy czas wielkopostnej pokuty- Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00, 16.30 i o godz. 18.00.
W tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich między 18 i 60 rokiem życia.

W czwartek rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo przebłagalne trwające do soboty. Po mszy św. porannej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. Prosimy, aby każdy znalazł sobie trochę czasu i przyszedł do kościoła na chwilę adoracji.
O godz. 17.30 okazja do spowiedzi.

W piątek o godz. 16.15 spowiedź dla dzieci, a o godz. 16.30 msza św. szkolna.
Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 16.30.
O godz. 17.15 serdecznie zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlić się będziemy przy Drodze Krzyżowej.
O godz. 21.00 zapraszamy na Nabożeństwo Adoracji Wynagradzającej. Za pomyłkę z zeszłego tygodnia przepraszamy.

W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00

I Niedziela Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Będzie wyłożona Księga Trzeźwości – zachęcamy do deklaracji – przynajmniej na czas Wielkiego Postu. Kolekta tego dnia będzie miała charakter jałmużny postnej.
W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 16.00 na Gorzkie Żale. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. wikary Łukasz Szromek.

KURIA KATOWICKA ZACHĘCA WIERNYCH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ DO UDZIAŁU W NARODOWEJ PIELGRZYMCE DO RZYMU Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II w terminie: 15.05.2020 – 17.05.2020. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie parafialnej https://mbrruda.pl/aktualnosci/narodowa-pielgrzymka-do-rzymu oraz w gazetce.