Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa. To jest właściwy moment, żeby podjąć decyzję o nawróceniu, żeby usłyszeć Jezusa, który nie potępia, żeby zobaczyć Jezusa, który przez swoje cierpienie mówi o swojej miłości i przebaczeniu.

Mając na względzie najnowsze rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br., kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zarządza aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych.

W gablocie parafialnej i na stronie internetowej https://mbrruda.pl/aktualnosci/dokumenty-dot-koronawirusa znajduje się pełny tekst Zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach.

Oprócz proponowanych przez telewizję i radio transmisji Mszy św. i nabożeństw, w Internecie można znaleźć ogromny wybór transmisji z różnych parafii. Szczegółową listę tych przekazów znajdziemy na stronie Kurii Katowickiej www.archidiecezjakatowicka.pl .

W kancelarii można nabyć Wielkanocne Paschaliki – świece Caritas