Pan pochwala wiarę tych, którzy zachowują ją mimo prób, ale pochyla się także nad tymi, którzy błądzą i grzeszą, nie umiejąc lub nie chcąc wśród utrapień życia dostrzec Jego miłości. Dlatego chciał, by w Jego Kościele grzesznik spotkał się nie z odrzuceniem czy poniżającą litością, ale z miłosierdziem, które przywraca godność. Tego miłosierdzia potrzebujemy wszyscy, szczególnie w obecnym, bardzo trudnym czasie. Uwielbiajmy więc dziś Pana wychodzącego nam naprzeciw ze swoim błogosławieństwem.

KOCHANI PARAFIANIE!
Nie ukrywam, iż pisanie przychodzi mi z maleńkim problemem, gdyż z powodu wzruszenia ręce mi drżą i ściska mnie w gardle. Wasza troska o Parafię i nasz kościół, Wasza miłość i miłosierdzie jest nie do opisania i nie do wyrażenia. Bardzo, bardzo dziękuję Wam za każde dobre słowo, za łączność duchową, za to, że czujemy, iż mimo pustych ławek nie jesteśmy sami. Wielkie Bóg zapłać za Wasze wsparcie materialne, bo dzięki Waszym wpłatom na konto parafialne możemy opłacić wszystkie rachunki i dajemy radę. To wielka sprawa. Z wdzięcznością codziennie pamiętamy o Was w naszych modlitwach. Wasz proboszcz.

Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do duchowej łączności Wszystkich Parafian.
Również dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

W czwartek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha bpa, głównego patrona Polski.
Od godz. 17.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na adorację.

W sobotę obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 17.30 w kościele modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną.

Na stronie parafialnej znajdziemy List Caritas z zaproszeniem i prośbą https://mbrruda.pl/wp-content/uploads/2020/04/Komunikat-Caritas-1.pdf.