„Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!” – to tradycyjne zawołanie zawiera głęboką prawdę naszej wiary. Jezus żyje i jest realnie obecny pośród nas. Stańmy w radości przed żyjącym Bogiem z nadzieją na nasze zmartwychwstanie. Cieszmy się! Alleluja!
Tyle, że – Kochani Parafianie – w tym roku ta radość nabiera innego wymiaru. Jest taka „wewnętrzna”, trochę „przestraszona” i „przygłuszona”, by nie powiedzieć „zmęczona”. Ale jest! Choć bardzo boli, że musimy ją przeżywać na odległość, to jednak pozostaje NADZIEJA! Nie tylko ta eschatologiczna – naszej wieczności w Niebie, ale przede wszystkim że to wszystko jak najszybciej dobrze się skończy!
My kapłani bardzo dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za wszelkie przejawy łączności, życzliwości, wsparcia, troski – po prostu za MIŁOŚĆ! Dziękujemy za modlitwę, dobre
słowo, za wsparcie materialne na naszym koncie parafialnym. I choć codziennie na Eucharystii nasze oczy widzą puste ławki, to nasze serca ogarniają Was Wszystkich.
Niech Zmartwychwstały w Miłości prowadzi nas przez ten czas.

Zewnętrznymi oznakami czasu wielkanocnego są: Krzyż z czerwona stułą, Paschał i figura Zmartwychwstałego Pana. Symbole pozostaną przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha św.

W czwartek i w sobotę od godz. 17.30 od 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. – o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Prosimy o Łączność Duchową.