Prawdziwy chrześcijanin nie jest jakimś fanatykiem. Jest szczęśliwy, bo znalazł Jezusa i Jezus go odnalazł. Nie może milczeć o tym, co przepełnia jego serce. Nie ma żadnych pretensji. A Bóg podziękuje za każdą najmniejszą przysługę oddaną Jezusowi. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 16.00 Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ. Do wtorku – po Mszy wieczornej.

W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta tego dnia to tzw. Świętopietrze – na Stolicę Apostolską.

We wtorek nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.

W środę przypada święto św. Tomasza Apostoła.

W I czwartek lipca o godz. 8.00 Msza św. w intencji Ojca św. i duchowieństwa oraz o nowe powołania; po Mszy nabożeństwo. O godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W I piątek- święto św. Tomasza Apostoła – o godz. 8.00 Msza św. do NSPJ w int. Parafian; po Mszy nabożeństwo.

W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca do Niepokalanego Serca NMP; po Mszy nabożeństwo. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia.

Przypominamy, że spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą św., a w sobotę od godz. 17.30.

W miesiącu lipcu i sierpniu mamy jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania.

Zachęcamy Rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

W gablocie i na stronie internetowej https://mbrruda.pl/wp-content/uploads/2020/06/Informacja-Narodowego-Funduszu-Zdrowia.pdf znajdziemy Informację Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób, które otrzymały lub w najbliższym czasie otrzymają skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.