Eucharystia znaczy dziękczynienie. Niech udział w tej Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za Jego dary. Przeżywając Dzień Papieski, dziękujmy za dar świętego Jana Pawła II, za świadectwo jego wiary i orędownictwo w niebie. Dzisiejsza kolekta na misje. Za ofiary – Bóg zapłać. Po mszach św. zbierane są przed kościołem ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
Po Mszach św. młodzież oazowa zaprasza na papieskie kremówki. W ten sposób wspieramy ich udział w rekolekcjach oazowych.

W tygodniu nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15 – serdecznie zapraszamy.

We wtorek przypada Dzień Fatimski. O 17.15 odmawiamy Różaniec oddając się MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. rozważania fatimskie, procesja z Figurą M.B. Fatimskiej i relikwiami świętych Pastuszków i błogosławieństwo sakramentalne.
Po nabożeństwie w kościele o godz. 19.00 pierwsze obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w maju chcą przystąpić do I Komunii św.

W piątek o 16.30 spowiedź dla dzieci i o 16.45 Msza szkolna.

W czwartek i sobotę okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– wtorek – wspomn. bł. Honorata Koźmińskiego
– środa – wspomn. św. Małgorzaty Marii Alacoque
– czwartek – wspomn. św. Teresy od Jezusa
– piątek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej
– sobota – wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego

Za tydzień kolekta na budowę kościoła M.B. Fatimskiej w Katowicach Piotrowicach, któremu to dziełu nasza parafia patronuje.
O 17.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
Również za tydzień będzie do nabycia kalendarz z Gościa Niedzielnego z Papieżem Franciszkiem. Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego zawiera płytę z pięknym filmem o Matce Bożej „ Mary’s Land”.

Na 22 października planowana jest zbiórka elektrośmieci.