Bóg nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga i do bliźnich, którzy potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Różaniec dzisiaj o godz. 16.00 – ZAPRASZAMY.

We wtorek o 18.45 do kościoła zapraszamy dzieci klas III, które w maju chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z RODZICAMI. Z zachowaniem bezpieczeństwa. Obecność obowiązkowa.

W środę obchodzimy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

w czwartek i sobotę od 17.30 okazja do Spowiedzi św.

W piątek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Katedry w Katowicach. O godz.16.45 Msza szkolna.

W sobotę ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zapraszamy.

W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
W związku z obecną sytuacją epidemiczną o godz. 15.00 tylko w kościele Nieszpory żałobne z kazaniem bez procesji na cmentarz i nabożeństwa na cmentarzu. Od południa i przez cały Dzień Zaduszny, zyskujemy odpust zupełny, który ofiarujemy za bliskich nam zmarłych. Warunki odpustu: nawiedzenie kościoła, modlitwa Pańska i Wierzę, spowiedź i komunia św. oraz modlitwa w int. Ojca św.,wolność od przywiązania do grzechu.
Największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym jest ofiara Mszy św. Dlatego zachęcamy do zamawiania int. mszalnych, przypominając też, że przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.

W następny poniedziałek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina tych, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. W tym dniu – jeśli nie będzie padało! – o godz. 15.00 msza św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych.
W listopadzie o godz. 7.30 odmawiamy różaniec za wszystkich bliskich nam zmarłych. Zalecki składamy w zakrystii lub w kancelarii.