Tylko krzyż Chrystusa potrafi przemienić nasz smutek w radość, której już nikt nam odebrać nie zdoła. Tą radością jest życie wieczne w Królestwie Niebieskim. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trzeźwości. Módlmy się o odwagę do podjęcia takiego wyrzeczenia, nawet tylko na krótko. Po każdej Mszy św. krótkie nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa. Jest wyłożona Księga Trzeźwości – zachęcamy do deklaracji. Kolekta dzisiejsza to tzw. „Jałmużna Postna”- przeznaczona na biednych. Za ofiary – Bóg zapłać.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale i I kazanie pasyjne. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
O godz. 19.00 w kościele spotkanie drugiej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ( Klasa 3B i 3C) wraz z rodzicami.

W czwartek i sobotę od godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w int. ks. Łukasza Iwanowskiego z okazji urodzin. Zapraszamy.

W piątek o godz. 16.30 Msza szkolna.

O godz. 17.15 DROGA KRZYŻOWA. Można składać zalecki za zmarłych.

Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Przypominamy że wierni, którzy odprawiają pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W przyszłą niedzielę przed kościołem po mszach zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
O godz. 17.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych.

W związku z niepewną sytuacją pandemiczną na razie nie planujemy Rekolekcji Wielkopostnych. Zachęcamy do korzystania ze strony holyweek.pl, gdzie znajdziemy bardzo ciekawe propozycje pomagające przeżyć Wielki Post.
Na naszej stronie parafialnej https://mbrruda.pl/aktualnosci/z-milosci-do-slowa znajdziemy bardzo ciekawe komentarze do liturgii słowa.
W gablocie znajdziemy zaproszenie na indywidualne rekolekcje w diecezjalnych domach rekolekcyjnych.