„Bóg jest większy niż nasze serca i zna wszystko”. Niech ta świadomość pomaga nam coraz bardziej otwierać się na działanie Bożej łaski w naszych sercach i świętować Dzień Pański. Kolekta na potrzeby WŚSD w Katowicach; za ofiary – szczere Bóg zapłać.

Nabożeństwo majowe wyjątkowo dzisiaj o godz.15.00. Poprowadzą je dzieci Wczesnokomunijne, które przystąpiły do I Komunii św.
W tygodniu Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30. Zapraszamy.

W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz.: 8.00, 9.30 w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Miasta Ruda Śl. i o 18.00.

We wtorek wspominamy św. Floriana, patrona archidiecezji. Zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy w czasie majowego.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu na wieczornych Mszach w dwóch grupach . W środę kandydaci o nazwiskach od A do P, a w czwartek od R do Z.

W I czwartek obchodzimy święto św. Filipa i Jakuba. O godz. 7.30 nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji duchowieństwa. Później Msza w tej intencji.
O godz. 19.00 obowiązkowa próba dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.
W czwartek i sobotę od 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

W I piątek miesiąca o godz. 7.30 Nabożeństwo do NSPJ i o godz. 8.00 msza św. do Serca P. Jezusa w int Parafian. O godz. 16.45 msza św. szkolna.

W sobotę obchodzimy uroczystość św. Stanisława bpa, głównego patrona Polski.
O 9.30 i 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mają spowiedź św.

W przyszłą niedzielę dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. na 4 mszach: o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i 13.30. Wejście na Mszę św. tylko z indywidualnym zaproszeniem. Parafian prosimy o zaplanowanie mszy o innej godzinie. Dziękujemy za wyrozumiałość.