Które z przykazań jest dla mnie najważniejsze? Zgromadzeni na niedzielnej liturgii, chcemy słuchać słowa Boga i otworzyć serca na miłość przychodzącą od Niego. Prośmy o łaskę autentycznej odpowiedzi na Jego wezwanie. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.15. Zapraszamy.

W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.
O godz. 14.30 Nieszpory żałobne z kazaniem i procesja na cmentarz z trzech rudzkich parafii.
Od południa i przez cały Dzień Zaduszny, zyskujemy odpust zupełny, który ofiarujemy za bliskich nam zmarłych. Warunki odpustu:
– nawiedzenie kościoła, modlitwa Pańska i Wierzę
– spowiedź i komunia św. oraz modlitwa w int. Ojca św.
– wolność od przywiązania do grzechu.
Największym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym jest ofiara Mszy św. Dlatego zachęcamy do zamawiania int. mszalnych, przypominając też, że przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.

We wtorek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina tych, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. W tym dniu o godz. 15.00 msza św. na cmentarzu za wszystkich zmarłych.
W listopadzie o godz. 7.30 odmawiamy różaniec za wszystkich bliskich nam zmarłych. Zalecki składamy w zakrystii lub w kancelarii.

W środę ks. Proboszcz na Mszy św. o godz. 18.00 z racji swoich urodzin pragnie podziękować Panu Bogu za dar życia i powołania kapłańskiego.

Z racji I czwartku miesiąca o godz. 8.00 msza św. w int. Ojca św., kapłanów i o nowe powołania.
O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi dla wszystkich.

W I piątek o godz. 8.00 msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa w int. Parafian.
O godz. 17.00 Msza św. wieczorna – szkolna.

W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. za ++ członków Żywego Różańca.
Chorych parafian odwiedzać będziemy od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie.
Okazja do spowiedzi od godz. 17.30 .

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 dzieci z klas II będą miały poświęcone Skarbce – modlitewniki. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.