Na początku Adwentu – Czasu Oczekiwania – Chrystus wzywa nas do czujności. Przez uczestnictwo w Eucharystii pozwólmy Bogu, by nas przeniknął i uzdolnił do odczytania Jego znaków w codzienności. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po mszach przed kościołem zbiórka na rzecz migrantów z granicy polsko – białoruskiej. Za ofiary – Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Trzeźwości. Jest wystawiona Księga Trzeźwościowa. Po Mszach św. nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa. Z racji kolędy Nieszporów nie będzie.

Po Mszach św. można w kancelarii zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne.

W tym roku Roraty w formie tradycyjnej. Od poniedziałku do czwartku o 18.00, a w piątek o 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Jak zawsze wiele ciekawostek, konkursy i nagrody.

We wtorek Czcicieli M. B. Nieustającej Pomocy zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

W I czwartek o godz.7.30 Nabożeństwo za duchowieństwo i o nowe powołania. O godz. 8.00 Msza św. w tej intencji. O godz. 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi.

W I piątek o godz.7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. O godz. 17.00 Msza św. szkolna – Roraty.

W I sobotę o godz. 7.30 nabożeństwo z modlitwą różańcową ku czci Niepokalanego Serca NMP.
W sobotę przypada wspomnienie św. Barbary. Górników w mundurach i ich rodziny jak również emerytów górniczych zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz.8.00. Zapraszamy górników do asysty przy prezbiterium. O godz. 17.30 adoracja i okazja do spowiedzi.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na ogrzewanie naszego kościoła, a po mszach przed kościołem zbiórka za Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Przypominamy, iż w tym roku wracamy do tradycyjnych Odwiedzin Duszpasterskich – Kolędy. Spotkanie z kapłanem jest jak zawsze dobrowolne. W związku z sytuacją pandemiczną kapłan będzie chodził sam, zawsze w maseczce, dezynfekując ręce i nie podając ręki na powitanie. Rozumiemy wiernych, którzy w trosce o zdrowie zrezygnują z odwiedzin. Na koniec planujemy Msze z błogosławieństwem w intencji Wszystkich, szczególnie Tych, którzy nie mogli przyjąć Kolędy. W niepewnej sytuacji planujemy tylko z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Rozpoczynamy o godz. 14.00. Zobacz szczegółowy plan Odwiedzin duszpasterskich 2021/2022

W sobotę 11.12 planujemy przy kościele zorganizowanie Jarmarku Bożonarodzeniowego.