Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i uczy ubogich dróg swoich”. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. Za ofiary Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele organizujemy Koncert Kolędowy z udziałem Orkiestry Chorzowskiego Brass Bandu. A w zakrystii do nabycia płyta CD z pięknymi utworami w wykonaniu Chorzowskiego Brass Bandu, jako wspomnienie koncertu z ogrodu farskiego. Zapraszamy. Po koncercie będziemy modlić się o jedność chrześcijan. A na środku kościoła z koszyczka można sobie zabrać do rozważenia cytat z Pisma Św.

W poniedziałek wspominamy św. Franciszka Salezego, we wtorek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Ap., w środę wspominamy św. Tymoteusza i Tytusa a w piątek – św. Tomasza z Akwinu.

We wtorek Czcicieli M.B. Nieustającej Pomocy zapraszamy na nabożeństwo i Mszę wieczorną.
O godz. 19.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców.

W czwartek i sobotę od godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W piątek o 17.00 Msza św. szkolna. Po mszy zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami ma wspólne kolędowanie przy Żłóbku.

Kontynuujemy Msze św. Kolędowe:
– we wtorek o godz. 18.00 za Parafian z ul. Mickiewicza, Wolności i Wieniawskiego.
– w czwartek za Parafian z ul. Kościelnej, Staszica, Morcinka, Promiennej, Starowiejskiej, Pl. Chopina, Sieronia, Macieja,
– w piątek za Parafian z ul. Szczęść Boże, Curie- Skłodowskiej, Ligonia, Żeleńskiego, Janasa, Smołki, Mielęckiego, Miarki i pozostałych. Wszystkim Parafianom dziękujemy za obecność i łączność duchową. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.

Organizujemy Pielgrzymkę przez sanktuaria Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego: RYTWIANY – SANDOMIERZ – ZAMOŚĆ – LUBLIN – KAZIMIERZ DOLNY – WĄCHOCK – KAŁKÓW ŚWIĘTY KRZYŻ – JASKINIA RAJ – GIDLE, W TERMINIE: 08 – 11.06.2022 CENA 1100 PLN/os. Szczegóły w kancelarii parafialnej.